Hortobágyi húsos palacsinta

Lehet a hortobágyi húsos palacsintát nem szeretni?:) Ha engem kérdeztek, én egyértelműen a  kedvenceim közé sorolnám, de sajnos  ritkán készítem, mert elég időigényes fogás.  Nemrég a blogokon sorra jelentek meg a különböző palacsinták és annyira megkívántam, hogy megfogadtam hétvégén ez lesz az ebéd. Nálunk a hortobágyi palacsintát rántják, így nekem ez a változat az igazi! Sokáig nem is ismertem másképp, hisz felénk mindenki rántotta, illetve időspórolás miatt egyszer készült panír nélkül, de hiányérzetem volt, így maradok a régi megszokott módszernél. 
Előétel helyett mindig főételként esszük, sült burgonyával vagy párolt rizzsel és tartármártással a legjobb.:)

Hortobágyi húsos palacsinta



Hozzávalók: 


kb. 12 db sós palacsinta

Húsos töltelék:

50 dkg sertéscomb

1 fej vöröshagyma

só, bors

majoranna

pirospaprika

3-4 evőkanál sűrű tejföl


olaj/zsír

Panírozáshoz:

liszt

2 tojás (+só)

zsemlemorzsa

olaj

Elkészítés: A darált húsból pörköltet készítek. A vöröshagymát apró kockákra vágom és kevés zsiradékon üvegesre pirítom.   Leveszem a tűzről megszórom annyi  pirospaprikával,  hogy szép piros színe legyen és jól elkeverem, majd hozzáadom a húst. Kevés vízzel felöntöm, sózom, borsozom, kevés majorannával ízesítem. A pörköltet addig főzöm, amíg a hús meg nem puhul. (Leve ne maradjon, csak sűrű szaft.) Félreteszem, hogy kihűljön, majd néhány evőkanál sűrű tejfölt keverek hozzá.



A következő módon megtöltöm az összes palacsintát:

A húsos töltelékből kb. két evőkanálnyit a sós palacsintákra halmozok.

A töltelékre hajtom a palacsinta két oldalát.



A palacsinta felső részét is a húsos töltelékre hajtom.



A palacsintákat feltekerem.

A szokásos módon panírozom a palacsintákat. Először lisztbe, felvert, sózott tojásba majd zsemlemorzsába forgatom őket. Bő, forró olajban kisütöm, majd papírtörlőre szedem a palacsintákat.

Párolt rizzsel vagy sült burgonyával és tartármártással tálalom.

 


Tartártmártás

Tartármártást mindig a következőképp készítem.  Egy kis pohár tejfölhöz keverek 2 evőkanál majonézt, 1 kiskanál mustárt, sózom, borsozom, kevés porcukrot is adok hozzá és kevés frissen facsart citromlevet. A mártást készítés közben többször kóstolom, így beállítom, hogy mennyire legyen édes, sós, savanyú.

 



Tovább a blogra »